Kształcenie ma sens !! Przyjdź do nas !!  

» Inspirujące , barwne , kolorowe warsztaty kwiatowe w CKUiODiDZ

Data dodania: 2016-03-14 08:14:00

W deszczowy, szary dzień  9 marca w naszej placówce CKUiODiDZ odbyły się  radosne, kolorowe warsztaty tworzenia bukietów zorganizowane  przez dorosłych  dla uczniów klasy V Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 7 im. Mikołaja Kopernika ze Stalowej Woli.  

W trakcie zajęć florystycznych  dzieci zapoznały się z  podstawowymi  technikami układania bukiecików. Przyswoiły nazwy wybranych kwiatów, oraz dowiedziały się jak je rozpoznać   i pielęgnować. Młodzi floryści  zainspirowani kunsztowną sztuką z wielkim zapałem podjęli  się  tworzenia własnych, oryginalnych pomysłów dekoratorskich.  Wykonując kolorowe kryzy pod bukiety wykorzystali: tekturę, kolorowy papier, wstążki i dodatki pasmanteryjne. Dobierali kwiaty pod względem koloru, zapachu i formy - tak powstawały pierwsze florystyczne dekoracje. Radość i duma z uzyskanych efektów  były niezwykle ważne, ponieważ każdy człowiek może odkryć w sobie drzemiący lub ukryty  w duszy talent.  Nauka w formie zabawy sprzyjała integracji dzieci z dorosłymi słuchaczami. Uczniowie dzielili się energetycznym i entuzjastycznym  nastawieniem do pracy, łącząc w zabawie  doświadczenie dorosłych.  

 Dla naszych utalentowanych florystów  zorganizowano słodki poczęstunek. Pyszne babeczki i  domowe ciasto z filiżanką herbaty czekało na dzieci w  sali kawiarenkowej  CKUiODiDZ.
Dziękujemy pani Klaudii Kochowskiej za tak sympatyczną niespodziankę.

Życzymy wielu pomysłów na przyszłość i  mamy nadzieję, że spotkamy się w najbliższym czasie.

 Polecamy
Osób Online: 2 / Czas gen. strony: 0.00446
Copyright © 2014 ckustalowawola.pl