Kształcenie ma sens !! Przyjdź do nas !!  

» Wiosenne akcje szkolnego wolontariatu

Data dodania: 2016-06-06 18:57:00

Na przełomie kwietnia i maja wolontariuszki ze Szkolnego Koła Wolontariatu, intensywnie pracowały.  A mianowicie, zaczęło się od akcji 24 kwietnia. W tym dniu mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Stalowej Woli odwiedziły wolontariuszki Kwalifikacyjnego Kursu Zawodowego kształcące się w zawodach fryzjer oraz technik usług fryzjerskich. Jak przy każdej wizycie i tym razem nie brakowało chętnych seniorów  i seniorek do skorzystania z usług fryzjerskich.

Kolejna akcja to wizyta wolontariuszek ze szkoły policealnej technik usług kosmetycznych, które 17 maja odwiedziły podopiecznych Dziennego Domu Pobytu   w Stalowej Woli. Panie kosmetyczki przemieniły placówkę w prawdziwy  salon piękności, w którym podopieczne DDP korzystały z zabiegów pielęgnacyjno – upiększających, takich jak henna i regulacja brwi oraz manicure, a także masaż dłoni.   

Po zabiegach kosmetycznych przyszedł czas na piękne fryzury, i tu włączyły się wolontariuszki KKZ z zakresu kwalifikacji A.23, które 24 maja wykonywały strzyżenie i modelowanie włosów podopiecznym DDP, wśród których były zarówno panie, ale i wielu mężczyzn postanowiło zadbać o swoje włosy. Indywidualne podejście i duże umiejętności praktyczne, znalazły odbicie w ogromnym zadowoleniu seniorów ze swojego nowego wizerunku.
 
W maju nie zapomnieliśmy również o naszych najwdzięczniejszych klientach,  a mianowicie dzieciach z Domu Dziecka w Stalowej Woli, do których z wizytą ruszyły 22 maja 2016 słuchaczki Kwalifikacyjnego Kursu Zawodowego. Głównym celem wizyty było strzyżenie dzieci, zarówno dziewczynek jak i chłopców oraz wykonywanie różnorodnych fryzur, przy czym największym powodzeniem cieszyły się nadal warkocze.
Dyrekcja zaprzyjaźnionych placówek, Dyrekcja CKUiODiDZ oraz opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu serdecznie dziękują wszystkim wolontariuszkom za pomoc w realizacji tych przedsięwziąć i za okazałe serce.

Polecamy
Osób Online: 4 / Czas gen. strony: 0.00597
Copyright © 2014 ckustalowawola.pl