Kształcenie ma sens !! Przyjdź do nas !!  

» Powakacyjne akcje szkolnego wolontariatu

Data dodania: 2016-10-19 18:50:00

Szkolne Koło Wolontariatu  podjęło pierwsze akcje charytatywne na rzecz zaprzyjaźnionych placówek. W  dniu 20 września  mieszkańców Dziennego Domu Pobytu w Stalowej Woli odwiedziły słuchaczki i absolwentki Kwalifikacyjnego Kursu Zawodowego w zawodzie fryzjer. Po wakacyjnej przerwie chętnych  do skorzystania z usług fryzjerskich  nie brakowało.

Z kolejną akcją do podopiecznych tej placówki wybrały się 3 października  wolontariuszki ze szkoły policealnej technik usług kosmetycznych. Panie kosmetyczki zadbały o wygląd seniorek, wykonując zabiegi pielęgnacyjno – upiększające takie jak: henna  i regulacja brwi, manicure i masaż dłoni.

           Z kolei 8 października słuchaczki klasy II KKZ w zawodzie fryzjer,  pod opieką Pani Katarzyny Jurek, odwiedziły dzieci z Domu Dziecka w Stalowej Woli, które z utęsknieniem czekały na wizytę naszych fryzjerek. Głównym celem wizyty było strzyżenie dzieci z różnych grup wiekowych  i wykonywanie różnorodnych fryzur, a na brak pracy nasze Panie nie mogły narzekać.

Indywidualne podejście i duże umiejętności praktyczne naszych słuchaczek  i absolwentek   dały wiele radości seniorom  i dzieciom.
Dyrekcja CKUiODiDZ oraz opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu serdecznie dziękują wszystkim wolontariuszkom za pomoc w realizacji tych przedsięwziąć.

 
Polecamy
Osób Online: 5 / Czas gen. strony: 0.00642
Copyright © 2014 ckustalowawola.pl