Kształcenie ma sens !! Przyjdź do nas !!  

» Nasza Niepodległa - obchody odzyskania niepodległości w CKUiODiDZ

Data dodania: 2016-11-13 13:33:00

  Odzyskanie przez Polskę niepodległości było procesem wieloletnim i stopniowym, dlatego trudno wyrazić w słowach 11 listopada 1918 roku, w którym kraj stał się wolny.  Na Święto Niepodległości przyjęto akurat tę datę z dwóch powodów. Pierwszy z nich obejmował skalę międzynarodową: tego dnia Cesarstwo Niemieckie podpisało rozejm z Ententą - to wydarzenie zostało uznane jako oficjalny koniec I wojny światowej. Drugi związany był bezpośrednio z historią Polski. Jedenastego  listopada Rada Regencyjna, która w Królestwie Polskim zastępowała króla lub regenta, oddała swoją władzę w ręce Józefa Piłsudskiego.

 Te  istotne wydarzenia upamiętniono na uroczystym apelu w CKUiODiDZ dnia 06.11.2016r.Należy podkreślić, że patriotyczna uroczystość wywołała wielki entuzjazm  licznie  zgromadzonych uczestników. Wzruszająca prezentacja przekazała najistotniejszą dewizę   święta, związanego z hasłem: Bóg, Honor, Ojczyzna.

Serdecznie dziękujemy  organizatorom, Pani Dyrektor, nauczycielom i wszystkim tak licznie zgromadzonym za godne uczczenie pamięci historycznej  naszego narodu.

           Ojczyźnie wszystko, prócz miłości Boga najwyższego i Honoru

 
 Polecamy
Osób Online: 3 / Czas gen. strony: 0.00666
Copyright © 2014 ckustalowawola.pl