Kształcenie ma sens !! Przyjdź do nas !!  

» Akcja "Róż" się z nami, czyli wielka promocja zdrowia

Data dodania: 2016-11-21 15:02:00

   Przez kilka lat Stowarzyszenie Dobro Powraca  było organizatorem stalowowolskich Marszów Różowej Wstążki. "Róż" się z nami  kontynuuje akcję  pod zmienionym szyldem wraz ze świeżym programem. 19 listopada  w CKUiODiDZ,  odbyły się wykłady promujące samoświadomość  Polek i Polaków w sprawach związanych  z profilaktyką raka piersi (i nie tylko).
     Zaproszeni  goście  przybliżyli powyższe  tematy. Całokształt wykładów koordynował  człowiek o wielkim sercu- pan Konrad Mężyński – Prezes Stowarzyszenia Dobro Powraca, który regularnie odwiedza naszą placówkę, współpracuje z młodzieżą i dorosłymi słuchaczami CKUiODiDZ, nigdy nie odmawia pomocy słabszym i potrzebującym, niesie wiarę w życie oraz moc dobra.   
     Pani Jolanta Michalak – przedstawicielka stalowowolskich Amazonek przybliżyła wizerunek problemów, jakie dotykają osoby dotknięte chorobą nowotworową. Celem działalności Amazonek jest niesienie wsparcia psychicznego kobietom będącym w trakcie leczenia lub po jego zakończeniu, pomoc w odnalezieniu się chorych w nowej, często trudnej do zaakceptowania przez nie sytuacji. Największy odsetek stanowią kobiety walczące z rakiem piersi, ale w tym gronie znajdują się również osoby borykające się z innymi rodzajami nowotworów takich jak: nowotwór narządów rodnych. Natomiast  pani Iwona Bianas omówiła sposób samobadania piersi metodą MMakare. Metody tej można nauczyć się w naszym stalowowolskim Ambulatorium, właśnie pod okiem Pani Iwony Bianas.
    Z kolei pani Anna Wysokińka – Prezes Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków omówiła rolę badań przesiewowych, które pozwalają na wczesną diagnozę cukrzycy oraz uniknięcie groźnych powikłań tej choroby, które są nieuniknioną konsekwencją nieleczonej albo nieprawidłowo leczonej cukrzycy. Jednym z częściej występujących na świecie powikłaniem jest retinopatia, czyli zmiany w siatkówce oka, które mogą prowadzić do utraty wzroku. Jednak w Polsce wciąż największym problemem jest choroba niedokrwienna serca. To główna przyczyna zgonu chorych na cukrzycę w naszym kraju. Pani Anna Wysokińka, jako Prezes Stowarzyszenia otrzymała z rąk Prezydenta RP Krzyż Zasługi.

    Dyrektor Zakładu Opieki Zdrowotnej w Stalowej Woli - lekarz, specjalista dermatolog  Pan Wojciech Korkowski, zaprosił  wszystkich chętnych na bezpłatne badania onkologiczne. Omówił również specyfikę chorób nowotworowych szyjki macicy i piersi.

Swoją obecnością zaszczycili nas Seniorzy, Amazonki, Diabetycy oraz bardzo liczne grono słuchaczy szkół zaocznych CKUiODiDZ.

Podczas trwania wykładów można było wykonać bezpłatne badania poziomu cholesterolu, cukru we krwi, wykonać pomiar ciśnienia.

Na zakończenie  akcji odbył się  Marsz pod hasłem ”Róż” się z nami”, który przemaszerował ulicami: Hutniczą i Popiełuszki z finałem przed  Miejskim Domem Kultury.

Organizatorami  akcji promującej zdrowie byli: CKUiODiDZ w Stalowej Woli  oraz Stowarzyszenie Dobro Powraca.

Wszystkim przybyłym gościom  dziękujemy za piękny odruch serca, który został przyjęty z wielką radością przez pracowników i słuchaczy CKUiODiDZ.  


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Polecamy
Osób Online: 2 / Czas gen. strony: 0.01543
Copyright © 2014 ckustalowawola.pl