Kształcenie ma sens !! Przyjdź do nas !!  

» Z polszczyzną za pan brat

Data dodania: 2017-04-26 08:50:00


W sobotę 22 kwietnia 2017 r.  w Bibliotece Międzyuczelnianej w Stalowej Woli odbył się konkursu pt. „Polszczyzna bez tajemnic” oraz wykład wybitnego językoznawcy prof. Andrzeja Markowskiego. Konkurs zorganizowała stalowowolska filia Biblioteki Pedagogicznej w Tarnobrzegu, Starostwo Powiatowe i Urząd Miasta w Stalowej Woli.

Wśród uczestników tego wydarzenia nie zabrakło również Naszych słuchaczy i towarzyszących im nauczycieli, którym nie jest obojętna poprawność wypowiedzi w języku ojczystym. Biorący udział w konkursie rozwiązywali test składający się z 21 pytań, podczas którego wykazali się wiedzą dotyczącą: pisania skrótów, dat, liczebników, nazwisk obcych, pisowni łącznej i rozdzielnej, a także wiedzą na temat dawnej polszczyzny. Choć nikomu podczas konkursu nie udało się odpowiedzieć na wszystkie pytania bezbłędnie, to każdy uczestnik testu jest godny nagrody za przywiązywanie wagi do poprawnej polszczyzny.

Niezwykłą atrakcją towarzyszącą konkursowi był wykład na temat zmian zachodzących w polszczyźnie, profesora Andrzeja Markowskiego z Uniwersytetu Warszawskiego, przewodniczącego Rady Języka Polskiego, wybitnego autorytetu w zakresie poprawnej polszczyzny, popularyzatora kultury języka, autora licznych książek, artykułów i audycji radiowych poświęconych tym zagadnieniom.
Słuchaczom - Miłośnikom poprawnej polszczyzny gratulujemy odwagi i chęci korzystania z takich form popularyzowania języka polskiego.   
 Polecamy
Osób Online: 2 / Czas gen. strony: 0.00818
Copyright © 2014 ckustalowawola.pl