Kształcenie ma sens !! Przyjdź do nas !!  

» Modernizacja budynku prezentem z okazji Jubileuszu 20-lecia CKU

Data dodania: 2017-10-09 17:44:00

Zakończyła się  modernizacja energetyczna budynku naszej placówki, która kosztowała 1,39 mln zł.  Zadanie realizowano w dwóch etapach: pierwszy polegał na wymianie instalacji centralnego ogrzewania oraz wykonaniu węzła cieplnego, a drugi był o wiele bardziej złożony, ponieważ obejmował m.in.: wymianę stolarki okiennej i drzwiowej zewnętrznej, docieplenie ścian zewnętrznych, izolację fundamentów i stropodachu, instalację systemów fotowoltaicznych, a także wymianę oświetlenia na LED-owe.

„Inwestycja to dla nas piękny prezent, ponieważ w tym roku obchodzimy jubileusz 20-lecia działalności Centrum Kształcenia Ustawicznego w Stalowej Woli. CKU powstało w 1997 roku, a w 2008 przekształciło się w Centrum Kształcenia Ustawicznego i Ośrodek Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego” – zauważyła Maria Piekarz, dyrektor CKUiODiDZ podczas oficjalnej prezentacji wyremontowanego obiektu, jaka odbyła się  w dniu 6 października. „Dzięki tej inwestycji kadra może pracować, a słuchacze się kształcić w dużo lepszych warunkach. W salach jest dużo jaśniej i cieplej, mamy teraz pod tym względem prawdziwy komfort. Ma to dla nas duże znaczenie, ponieważ nowoczesna baza i świetnie przygotowani nauczyciele sprawiają, że nasza szkoła – wśród szkół dla dorosłych, jest najlepsza w regionie. Mamy bardzo dobre wyniki egzaminów zewnętrznych, zwłaszcza zawodowych” – dodała dyrektor Piekarz.

Inwestycja przeprowadzona w naszym budynku została dofinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, które wyniosło 871 260,90 zł. W ramach przedsięwzięcia, "Modernizacja energetyczna  budynków użyteczności publicznej będących własnością Powiatu Stalowowolskiego" modernizacja jest przeprowadzana również w innych szkołach prowadzonych przez Powiat Stalowowolski: ZSP Nr 1, ZSP Nr 3 oraz w CEZ-ie. Całkowita wartość tego potężnego zadania przekroczy 10 mln zł.

 
Polecamy
Osób Online: 2 / Czas gen. strony: 0.01159
Copyright © 2014 ckustalowawola.pl