Kształcenie ma sens !! Przyjdź do nas !!  

» Warsztaty florystyczne Kompozycje na dzień Wszystkich Świętych

Data dodania: 2017-11-06 14:50:00

W dniu Wszystkich Świętych zapalamy znicze i pamiętamy o naszych bliskich, którzy odeszli. Jest to czas kiedy odwiedzamy groby najbliższych i ozdabiamy je kwiatami.
W dniach 23 i 24 października 2017r. po raz kolejny odbyły się warsztaty florystyczne dla uczestników Klubu Seniora Promyk. Osoby biorące udział w warsztatach zmierzyły się z tematyką florystyki żałobnej. Spotkanie było niepowtarzalną okazją, żeby własnoręcznie wykonać wiązankę z okazji zbliżającego się Święta Zmarłych.

Prowadząca warsztaty florystka Lucyna Lisowska przedstawiła zainteresowanym technikę wykonania wiązanek, które są układane na gałązkach krzewów i drzew iglastych z wykorzystaniem floretuz gąbką florystyczną. Na początku zajęć członkowie Klubu starannie dobierali i przygotowywali materiał zielony, a przystępując do tworzenia formy nadawali określone kształty: okrągły lub wydłużony. Następnym krokiem do wykonania wiązanki był wybór odpowiednich kwiatów zwracając uwagę na kolorystykę jak i ich rodzaj. W dekoracjach dominowały chryzantemy i róże o barwach białej, kremowej, fioletu i kolorach pastelowych.

Spotkanie było miłym wydarzeniem i cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony uczestników. W przyjemnej atmosferze stworzono wiele wspaniałych kompozycji kwiatowych, które są symbolem pamięci o naszych zmarłych.Wszystkie prace były przepiękne, niepowtarzalne i wyjątkowe.
Wszystkim obecnym z Klubu Seniora Promykserdecznie dziękujemy za udział w warsztatach.Polecamy
Osób Online: 2 / Czas gen. strony: 0.00835
Copyright © 2014 ckustalowawola.pl