Kształcenie ma sens !! Przyjdź do nas !!  

» Sukces słuchacza w Międzynarodowym Konkursie Matematyka w obiektywie

Data dodania: 2017-12-07 10:24:00

Z ogromną przyjemnością informujemy o sukcesie Pana Adriana Pelica, słuchacza trzeciej klasy Liceum Ogólnokształcącego w CKUiODiDZ,  jakim jest nominacja do wystaw pokonkursowych, w ramach VII edycji Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego „Matematyka w obiektywie”. Konkurs był skierowany do osób, które potrafią spojrzeć na Królową Nauk oczyma wyobraźni i uwiecznić swoje myśli na fotografii. Pan Adrian na konkurs przesłał 5 fotografii - praca wyróżniona, zatytułowana „Hipersześcian” ukazuje piękno, powszechność i użyteczność matematyki.
Tegoroczna, VII już edycja, przyniosła absolutny rekord zgłoszeń – ocenie poddano ponad 15816 prac z całego świata, m.in. z Polski, Niemiec, Francji, Holandii, Czech, Ukrainy, Luksemburga, Norwegii, Włoch, a nawet z Chin. Dlatego szczególne gratulacje należą się Panu Adrianowi, którego fotografia – wśród innych 64 prac - nominowana została do wystaw pokonkursowych.
    Zwieńczeniem  konkursu będzie podsumowanie i wernisaż nagrodzonych prac, który odbędzie się  08.12. 2017 roku w Muzeum Narodowym w Szczecinie. Na tę uroczystość organizatorzy konkursu: Studenckie Koło Naukowe Młodych Dydaktyków Matematyki przy Uniwersytecie Szczecińskim, Oddział Szczeciński Polskiego Towarzystwa Matematycznego i Instytut Matematyki Uniwersytetu Szczecińskiego zapraszają pasjonatów i sympatyków Matematyki i Fotografii.
    Serdecznie gratulujemy Panu Adrianowi prestiżowego wyróżnienia i życzymy kolejnych sukcesów!


Nagrodzona praca.
 

Tesseract (Hipersześcian)  jest analogią sześcianu w czwartym wymiarze. Hipersześcian jest tym dla sześcianu czym sześcian jest dla kwadratu.  Nieskończoność niemożliwego, ponieważ figura rzuca niezwykłe i niepojęte cienie.  Cień jaki widać na zdjęciu ma jedynie wizualizować czwarty wektor prostopadły do długości, wysokości i szerokości.  My nie możemy tego zobaczyć, obserwujemy jedynie trójwymiarowy rzut figury czterowymiarowej, jednak matematycznie można udowodnić istnienie takich figur i można obliczyć ich struktury.

Inne prace Pana Adriana.

Nici Talesa.Drugi wymiar symetrii osiowej.Matematyczna luna.
Pokłon kwadratom.Polecamy
Osób Online: 5 / Czas gen. strony: 0.00762
Copyright © 2014 ckustalowawola.pl