Kształcenie ma sens !! Przyjdź do nas !!  

» Szkolny Konkursie wiedzy o życiu i działalności Świętego Stanisława Kostki

Data dodania: 2018-02-28 19:52:00

                   „Żyjąc krótko, przeżył czasów wiele” Jan Paweł II

Z okazji 450. rocznicy śmierci patrona dzieci i młodzieży oraz Roku 2018 ustanowionego przez Episkopat Polski Rokiem  św. Stanisława Kostki w  CKUiODiDZ w Stalowej Woli został zorganizowany szkolny konkurs wiedzy o  tym wielkim Polaku.
Po uroczystej inauguracji konkursu przez Panią Wicedyrektor, chętni słuchacze przystąpili do rozwiązywania testu, który składał się z 27 pytań i wprowadził ich w klimat życia i działania wspaniałego rodaka. W swojej książce zatytułowanej „Święty Stanisław Kostka” ks. Janusz Cegłowski tak pisze o patronie polskiej młodzieży: „Nie dał się zwieść mirażowi kariery, bogatego i wygodnego życia, przyszłości zabezpieczonej majątkiem rodziców. Miał odwagę przeciwstawić się panującym modom na życie. Nie chciał tylko wypełniać żołądka, imponować strojami, uczynić z życia jednej wielkiej rozrywki. Był czujnym ogrodnikiem wyrywającym chwasty słabości i grzechu, aby wyrosły piękne kwiaty i owoce. Młodość dla niego to była świadomość możliwości cudownego wzrostu, to rozpoznanie rzeźby, która ma się wyłonić ze wspaniałej bryły marmuru, to decyzja na to, komu zaufam i kto będzie moim Mistrzem. A jeśli zajdzie potrzeba, to post i modlitwa...”.
Postacią młodego Świętego z Rostkowa zafascynowany  był też Ojciec Święty Jan Paweł II, który przyznał, że św. Stanisław Kostka: „towarzyszył mi od dawna, w czasach młodości i potem, stale. Prawie każdego dnia przychodziłem szukać u niego duchowego światła i pomocy.” Przygotowanie się uczestników do konkursu jest wyrazem pamięci i głębokiego szacunku wobec ich patrona, który kierował się w życiu piękną dewizą: „Do wyższych rzeczy jestem stworzony i dla nich winienem żyć”.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy o tym Świętym, a Pani Anecie Sikorze dziękujemy za przygotowanie konkursu.
 Laureatami zostali:
1miejsce -  Joanna Czajkowska, 2 miejsce - Kamil Cebula, 3miejsce -  Inez Fofana.
Dla zwycięzców konkursu zostały przygotowane nagrody i pamiątkowe dyplomy.
Polecamy
Osób Online: 4 / Czas gen. strony: 0.01101
Copyright © 2014 ckustalowawola.pl