Kształcenie ma sens !! Przyjdź do nas !!  

» Ojczyna moja wolna, wolna

Data dodania: 2018-03-09 21:21:00

Nasza placówka w szczególny sposób uczciła jubileusz 100 - lecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych.
W dniu 03.03.1018 r. słuchacze Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych, z klasy 3LZ2 recytowali wiersze patriotyczne nawiązujące do chlubnych kart dziejów naszego państwa. Odzyskanie niepodległości dokonało się poprzez walkę pełną poświęcenia i bohaterstwa nie tylko na polach bitew, ale i w codziennych zmaganiach o zachowanie duchowej i materialnej substancji narodowej oraz w wiernym  trwaniu polskich rodzin. Oprawa muzyczna odzwierciedlała ducha tamtych czasów.
Ze względu na znaczenie historyczne i społeczne tej rocznicy, a właściwie procesu odzyskiwania niepodległości, program artystyczny połączono z Narodowym Dniem Żołnierzy Wyklętych.
Prezentacja filmu przybliżyła sylwetki Niezłomnych, którzy pragnęli wolnej i suwerennej Ojczyzny. Przypomniano słowa św. Jana Pawła II, który powiedział: "Trzeba wspomnieć wszystkich zamordowanych rękami także polskich instytucji służb bezpieczeństwa pozostających na usługach systemu przeniesionego ze wschodu, trzeba ich przynajmniej przypomnieć przed Bogiem i Historią". Mówiąc o Żołnierzach Wyklętych trzeba przywołać wielkość postaci, bohaterstwo w walce i codziennym życiu konspiracyjnym, męczeństwo, śmierć lub wieloletnie więzienie, poprzedzone okrutnym śledztwem, w służbie Bogu i Ojczyźnie, w imię wierności i honoru.
   Dziękujemy słuchaczom i nauczycielom za piękny historyczno-poetycki przekaz jakże trudnej historii narodu  polskiego.

 Polecamy
Osób Online: 1 / Czas gen. strony: 0.00628
Copyright © 2014 ckustalowawola.pl