Kształcenie ma sens !! Przyjdź do nas !!  

» Udział w konkursie Polszczyzna bez tajemnic

Data dodania: 2018-04-12 21:25:00

W sobotę 7 kwietnia 2018 r.  w Bibliotece Międzyuczelnianej w Stalowej Woli odbyła się  II edycja konkursu pt. „Polszczyzna bez tajemnic” oraz wykład wybitnego językoznawcy prof. Andrzeja Markowskiego. Konkurs zorganizowała stalowowolska filia Biblioteki Pedagogicznej w Tarnobrzegu, Starostwo Powiatowe i Urząd Miasta w Stalowej Woli.
Wydarzenie to cieszyło się dużym zainteresowaniem, a jego uczestnikami  byli również słuchacze Naszej placówki i towarzyszący im nauczyciel języka polskiego. Biorący udział w konkursie rozwiązywali test składający się z 21 pytań, podczas którego wykazali się wiedzą dotyczącą: składni, gramatyki, interpunkcji, ortografii, pisowni łącznej i rozdzielnej, a także wymowy i znaczenia wyrazów. W teście nie zabrakło podchwytliwych pytań i choć nikomu podczas konkursu nie udało się odpowiedzieć na wszystkie pytania bezbłędnie, to każdy uczestnik testu jest godny nagrody za przywiązywanie wagi do poprawnej polszczyzny. To właśnie język jest podstawowym narzędziem naszej komunikacji interpersonalnej, składnikiem naszej tożsamości narodowej oraz podstawą kultury każdego narodu i społeczeństwa.
Niezwykłą atrakcją towarzyszącą konkursowi był wykład na temat współczesnej polskiej grzeczności językowej, który wygłosił profesor Andrzej Markowski z Uniwersytetu Warszawskiego, przewodniczący Rady Języka Polskiego, wybitny autorytet w zakresie poprawnej polszczyzny, popularyzator kultury języka, autor licznych książek, artykułów i audycji radiowych. O zagadnieniach współczesnej polszczyzny mówił ciekawie, przystępnie i z dużym poczuciem humoru. Podczas spotkania omówił pytania konkursowe i odpowiadał na liczne pytania słuchaczy dotyczące języka polskiego.
Słuchaczom  promującym poprawne posługiwanie się językiem ojczystym gratulujemy odwagi i chęci korzystania z takich form osobistego rozwoju.Polecamy
Osób Online: 2 / Czas gen. strony: 0.00812
Copyright © 2014 ckustalowawola.pl