Kształcenie ma sens !! Przyjdź do nas !!  

» Wiązanki ślubne

Data dodania: 2018-05-25 09:17:00

W dniach 18 i 19 maja  słuchaczki szkoły policealnej w zawodzie florysta  uczestniczyły w kursie „Wiązanki ślubne”, który był  realizowany w ramach projektu „Powiat Stalowowolski stawia na zawodowców”. Projekt jest współfinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa IX Jakość Edukacji i Kompetencji  w Regionie, Działanie 9.4 Poprawa jakości kształcenia zawodowego.

Kurs obejmował wybrane zagadnienia dotyczące florystyki ślubnej. Składał się  z części teoretycznej podczas, której słuchaczki poznały historię i pochodzenie bukietów ślubnych, oraz różne rodzaje wiązanek. Ciekawym tematem był dobór wiązanki do stylu  i charakteru  panny młodej, typu urody, sylwetki oraz kroju i koloru sukni ślubnej.

W części praktycznej kursantki poznały na czym polega przygotowanie i zabezpieczanie kwiatów w bukiecie ślubnym, odpowiedni dobór kolorystyki i materiału roślinnego, oraz techniki wykonania wiązanek ślubnych: wiązanki okrągłej biedermeierowskiej i wiązanki spływającej. Ostatnim zadaniem praktycznym było wykonanie przypinki dla Pana Młodego, tak aby bukiecik butonierki nawiązywał do bukietu ślubnego.
Pierwszą pracą była forma okrągła o zarysie połowy kuli -  bukiet ślubny biedermeier na mikrofonie. Nasze kursantki skupiły uwagę na prawidłowym przebiegu linii łodyg, staranne i symetryczne ułożenie materiału roślinnego, ponieważ jest to podstawowa technika zapobiegająca wypadaniu materiału zielonego i kwiatów z mikrofonu.

Kolejnym bukietem była  kompozycja w kształcie kropli/łezki-bukiet spływający. Ważnym aspektem, na który należało zwrócić uwagę to część wydłużona bukietu i jego proporcje. Oprócz proporcji zwracamy uwagę na dobór koloru możemy nim posłużyć się na zasadzie mocnego kontrastu lub monochromatyczności.

Kreatywność kursantek, która znalazła odbicie w ich przepięknych kompozycjach, tworzonych pod okiem prowadzącego, była godna podziwu. Z całą pewnością, cenne i  praktyczne porady wykładowcy, przydadzą się naszym słuchaczkom podczas pracy   w zawodzie florysty. 

 

 

 Polecamy
Osób Online: 3 / Czas gen. strony: 0.00882
Copyright © 2014 ckustalowawola.pl