Kształcenie ma sens !! Przyjdź do nas !!  

» Kosmetyczki bogatsze o nowe doświadczenia zawodowe

Data dodania: 2018-05-30 00:07:00

Słuchaczki szkoły policealnej technik usług kosmetycznych uczestniczyły w 30- godzinnym  kursie „Stylizacja paznokci metodą żelową i manicure hybrydowy”, który był  realizowany w ramach projektu „Powiat Stalowowolski stawia na zawodowców”. Projekt jest współfinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa IX Jakość Edukacji i Kompetencji  w Regionie, Działanie 9.4 Poprawa jakości kształcenia zawodowego. Kurs składał się z części teoretycznej, w której słuchaczki zostały zapoznane między innymi  z następującymi zagadnieniami:  dezynfekcji i sterylizacji narzędzi pracy, budową i schorzeniami płytki paznokcia,  wskazaniami i przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu manicure hybrydowy i metody żelowej, preparatami i narzędziami  stosowanymi w tych metodach, usuwaniem lakieru hybrydowego i żelu, a także najczęstszymi błędami w pracy stylistów.

Po części teoretycznej słuchaczki z ogromny zapałem zabrały się za ćwiczenia praktyczne, które wykonywały na modelach. Słuchaczki ćwiczyły techniki wykonywania manicure hybrydowego oraz przedłużania paznokci metodą żelową z użyciem tipsów. Tworzyły, pod okiem prowadzącego, wzory lakierami hybrydowymi, ponadto zostały zapoznane  z zasadami  cieniowania i łączenia kolorów. W metodzie żelowej dowiedziały się jak dopasować odpowiedni tips do naturalnego paznokcia, jak  wykonuje się  korektę kształtu paznokcia, oraz jaka jest technika nakładania żelu. Miały możliwość pracy z frezarką.

Z racji tego, że grupa naszych słuchaczek była bardzo aktywna, i szybka pracowała, prowadzącą jako dodatek do kursu, zapoznała słuchaczki z zabiegiem; - lifting, laminowanie, botox rzęs. Przybliżyła im etapy tego zabiegu, składniki aktywne, a także jakie są przeciwskazania do zabiegu i zasady pielęgnacji w domu po zabiegu. Słuchaczki miały możliwość nawzajem na sobie poćwiczyć nowo poznany zabieg.
Po zakończonym kursie słuchaczki otrzymały zaświadczenie o ukończeniu kursu, suplement do zaświadczenia, oraz certyfikat.
Mamy nadzieję, że zgłębione tajniki metod stylizacji paznokci oraz rzęs, potwierdzone odpowiednimi dokumentami, pozwoliły naszym słuchaczkom,  na podniesienie ich kwalifikacji zawodowych i będą dodatkowym atutem w znalezieniu pracy w zawodzie kosmetyczki.
 Polecamy
Osób Online: 4 / Czas gen. strony: 0.00588
Copyright © 2014 ckustalowawola.pl