Kształcenie ma sens !! Przyjdź do nas !!  

» Wizyta w Mobilnym Muzeum Multimedialnym

Data dodania: 2018-10-04 20:31:00

11 września 2018 roku słuchacze klasy 7 i 8 Szkoły Podstawowej dla Dorosłych w CKUiODiDZ, w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, udali się do  Mobilnego Muzeum Multimedialnego  w Stalowej Woli.

Wystawa osnuta była wokół wątku budowania nowoczesnej Polski, odradzającej się po 123 latach niewoli. Ekspozycja ukazała szeroką panoramę II Rzeczypospolitej, wiele miejsca poświęcając wybitnym Polakom i rodzimym wynalazkom. Opowieść o nich prowadzona była za pomocą różnorodnych form i środków multimedialnych.  Zwiedzający szczególną uwagę zwrócili na wystawę pt. „Odkrywcy i myśliciele”, która dotyczyła słynnych polskich wynalazców. Słuchacze własnoręcznie wykonali pamiątkę, odbijając na przygotowanych kartach pieczęcie z wizerunkami pięciu orłów: piastowskiego, Jagiellonów, królów elekcyjnych, II Rzeczypospolitej i współczesnego.

Mobilne muzeum to inicjatywa prezydenta RP Andrzeja Dudy. Ma ono na celu przybliżenie wiedzy na temat historii Polski i zachęcenie Polaków do wspólnego świętowania szczególnego jubileuszu - 100. rocznicy  odzyskania przez Polskę niepodległości. Ma też wymiar edukacyjny: pomaga w dotarciu z nowoczesną opowieścią o dziejach polskiej niepodległości do szerokiego grona odbiorców, wzmacniając patriotyzm i narodową dumę.Polecamy
Osób Online: 2 / Czas gen. strony: 0.00881
Copyright © 2014 ckustalowawola.pl