Kształcenie ma sens !! Przyjdź do nas !!  

» Pamiętamy - BohaterON - włącz historię.

Data dodania: 2018-10-08 20:59:00

Słuchacze klasy trzeciej Gimnazjum dla Dorosłych w CKUiODiDZ wzięli  udział w trzeciej edycji ogólnopolskiego edukacyjnego projektu BohaterON – włącz historię! pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Kampania BohaterON trwała od 1 sierpnia do 2 października, czyli  63 dni, tyle, ile trwało Powstanie Warszawskie.

   Miała ona na celu upamiętnienie ofiarności i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych, symbolicznych kartek pocztowych. W ramach akcji słuchacze pisali na  kartkach podziękowania i życzenia do uczestników Powstania Warszawskiego.  Dziękowali za poświęcenie, świadectwo męstwa i walkę w obronie ojczyzny, mając świadomość, że ludzie Ci zasłużyli na naszą wdzięczność, pamięć i szacunek.

Powstanie Warszawskie to jedno z najważniejszych wydarzeń kształtujących polską tożsamość. Dlatego wiedzę o nim należy pielęgnować wśród kolejnych pokoleń, kształtować  świadomość jego znaczenia. Kartki dla Powstańców zostały przesłane do Fundacji Sensoria, a następnie będą  dostarczone do poszczególnych adresatów.

Udział w projekcie to niezwykła lekcja historii, krzewienie patriotyzmu oraz budowanie społecznej wrażliwości.Polecamy
Osób Online: 3 / Czas gen. strony: 0.00723
Copyright © 2014 ckustalowawola.pl