Kształcenie ma sens !! Przyjdź do nas !!  

» Kurs florystyczny - Florystyka funeralna.

Data dodania: 2018-10-30 21:52:00

W dniu 20 października 2018r. słuchaczki szkoły policealnej w zawodzie florysta  uczestniczyły w kursie „Florystyka funeralna’’ który był  realizowany w ramach projektu „Powiat Stalowowolski stawia na zawodowców”. Projekt jest współfinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa IX Jakość Edukacji i Kompetencji  w Regionie, Działanie 9.4 Poprawa jakości kształcenia zawodowego. Osoby biorące udział w warsztatach zmierzyły się z tematyką florystyki żałobnej. Spotkanie było niepowtarzalną okazją, aby własnoręcznie wykonać wiązankę z okazji zbliżającego się Święta Zmarłych.

Słuchacze poznali technikę wykonania wiązanek, które są układane na gałązkach krzewów i drzew iglastych z wykorzystaniem floretu z gąbką florystyczną. Na początku zajęć uczestnicy kursu starannie dobierali i przygotowywali materiał zielony, a przystępując do tworzenia formy nadawali określone kształty: okrągły lub wydłużony.Następnym krokiem był wybór odpowiednich kwiatów, dodatków i zieleni ciętej. We wszystkich dekoracjach dominowały niepodzielnie chryzantemy.

W przyjemnej atmosferze stworzono wiele wspaniałych kompozycji kwiatowych, które są symbolem pamięci o naszych zmarłych. Wszystkie prace były przepiękne, niepowtarzalne i wyjątkowe.Polecamy
Osób Online: 4 / Czas gen. strony: 0.00589
Copyright © 2014 ckustalowawola.pl