Kształcenie ma sens !! Przyjdź do nas !!  

» Dzień Dawcy Szpiku


CKU W STALOWEJ WOLI PRZYŁĄCZA SIE DO AKCJI DZIEŃ DAWCY SZPIKU.
" DZIEŃ DAWCY SZPIKU DLA ZUZI I INNYCH"
13 - 14 KWIETNIA 2014r.

list rodziców Zuzi:
    "Jesteśmy rodzicami pięcioletniej Zuzi, chorej na anemię aplastyczną szpiku kostnego (aplazja szpiku kostnego). Zwracamy się z gorącą prośbą o pomoc w poszukiwaniu dawcy szpiku dla naszej córeczki. Zuzia zachorowała w czerwcu zeszłego roku. Choroba zaatakowała znienacka i podstępnie. Jedynymi objawami choroby okazało się kilka wybroczynek na twarzy naszej córeczki. Od czerwca do września Zuzia przebywała w Klinice w Lublinie na oddziale hematologii, onkologii  i transplantologii dziecięcej – głównie na oddziale przeszczepiania szpiku.
    Ponieważ nikt z najbliższej rodziny nie okazał się na tyle zgodny żeby zostać dawcą szpiku, Zuzia została poddana leczeniu immunosupresyjnemu z koniecznością przetoczeń koncentratu krwinek czerwonych i płytkowych. Mimo to, że w szpiku zaczynają pojawiać się zdrowe komórki cały czas trwają poszukiwania niespokrewnionego dawcy szpiku dla Zuzi ponieważ po upływie 360 dni od przeprowadzenia leczenia jeżeli leczenie nie przyniesie w pełni oczekiwanego rezultatu konieczny będzie przeszczep.                 
    Na chwilę obecną nie udało się znaleźć bliźniaka genetycznego Zuzi. Dlatego bardzo serdecznie prosimy o pomoc w pozyskaniu jak największej liczby nowych potencjalnych dawców szpiku, być może wśród nich będzie zgodna osoba, dzięki której Zuzia będzie mogła w pełni wyzdrowieć."
odnośniki:

 

http://www.dobropowraca.org/apel-do-potencjalnych-dawcow-szpiku/
http://www.dkms.pl/pl/zostan-dawca
http://www.dobropowraca.org/apel-do-potencjalnych-dawcow-szpiku/Polecamy
Osób Online: 3 / Czas gen. strony: 0.00819
Copyright © 2014 ckustalowawola.pl