Zakończenie roku

„Każda sekunda naszego życia jest jedną chwilą w dziejach wszechświata, chwilą,
która się nie powtórzy”              

W piątek, 24 kwietnia 2020 r. po latach nauki kolejni absolwenci opuścili mury Naszej Szkoły. Przechodząc do historii słuchacze dwóch klas trzecich Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych.Po raz pierwszy zakończenie roku szkolnego słuchacze świętują w nietypowy sposób, on-line, a wynika to z obecnej sytuacji epidemiologicznej.

Pani Dyrektor Maria Piekarz za pomocą środków komunikacji elektronicznej pogratulowała absolwentom ukończenia szkoły w tym trudnym dla wszystkich czasie. Jednocześnie wyraziła uznanie i podziękowała słuchaczom, że w tej niezwykłej sytuacji, która niesie ze sobą szereg zmian, potrafili zmienić swoje przyzwyczajenia, współpracowali z kadrą pedagogiczną, byli zdyscyplinowani, wyrozumiali i cierpliwi kiedy na finiszu trzeba było uczyć się i przystąpić do sesji egzaminacyjnej w sposób zdalny. Dla większości słuchaczy to duży sukces, ponieważ naukę łączyli z obowiązkami rodzinnymi i zawodowymi. Niejednokrotnie włączali się w działania na rzecz lokalnego środowiska, w których licznie brała udział Nasza placówka. Tacy słuchacze zasługują na szczególne wyrazy uznania.

Pani Dyrektor, opiekunowie klas, nauczyciele wyrazili również smutek, że nie mogą tradycyjnie spotkać się ze słuchaczami, pożegnać ich, podziękować za wspólnie spędzone lata i wręczyć upragnione świadectwa ukończenia szkoły, nagrody i dyplomy za wysokie wyniki w nauce, wzorową frekwencję oraz zaangażowanie w działalność placówki. Mamy jednak nadzieję, że ta niekomfortowa sytuacja kiedyś minie i przyjdzie czas na spotkanie i gratulacje.

Drodzy Absolwenci! Wierzymy, że zapamiętają Państwo miłe chwile spędzone w szkole, wykorzystają zdobytą wiedzę do realizacji stawianych sobie celów i osiągnięcia życiowego sukcesu.

Za Tych, przed którymi egzamin maturalny, trzymamy kciuki i życzymy połamania piór.