16 października w naszym Centrum świętowaliśmy wspólnie Dzień Edukacji Narodowej, potocznie zwany Dniem Nauczyciela. Z tej okazji społeczność szkoły wzięła udział w uroczystej akademii. W części oficjalnej głos zabrała Pani dyrektor Maria Piekarz, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała za trud wkładany w kształcenie. Wyróżniający się pedagodzy i pracownicy obsługi otrzymali Nagrody Dyrektora Szkoły.

Gratulacje popłynęły również do Pani Doroty Baran, która w tym roku uhonorowana została Nagrodą Starosty Powiatu Stalowowolskiego. Serdeczności dla pedagogów przekazali również przedstawiciele Samorządu Słuchaczy. Nie obyło się bez uśmiechów i wyrazów wdzięczności.
 
Współcześni nauczyciele mierzą się z wieloma wyzwaniami. Choć system edukacji zmieniał się na przestrzeni wieków, nie zmieniło się jedno – by uczeń mógł rozwinąć skrzydła, potrzebuje nauczyciela, który wskaże mu drogę. Doceniajmy swoich nauczycieli nie tylko w tym szczególnym dniu, ale na co dzień.