„Święto, określane mianem Dnia Edukacji Narodowej upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 roku.”

Krótkim rysem historycznym, w dniu 13 października rozpoczęła się w naszej placówce uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Słuchacze klas trzecich LO dla Dorosłych  w imieniu całej społeczności podziękowali nauczycielom za ich trud i wysiłek w zdobywanie wiedzy, za wskazywanie właściwych dróg, zmuszanie do refleksji. Swoją wdzięczność nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym szkoły, artyści z klasy pierwszej i trzecich liceum wyrazili w tradycyjny sposób: słowem, piosenką i muzyką. Dedykowane utwory zapewniły chwilę radości i uśmiechu. 

Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Maria Piekarz, która serdecznie podziękowała słuchaczom za część artystyczną, a następnie mówiła o trudnej, ale jakże ważnej pracy nauczyciela. „Zawód pedagoga jest jedynym z najbardziej niewdzięcznych zawodów na świecie. Uczysz wbrew temu, którego uczysz… I jeśli w tym zawodzie jest coś z powołania, to, że uczysz pomimo wszystko wytrwale, wiedząc, że zostaniesz doceniony przez ucznia dopiero w przyszłości…” Te niezwykle mądre słowa wypowiedziała znana aktorka Zofia Kucówna, a na nie powołała  się przemawiając Pani Dyrektor. Wszystkim pracownikom szkoły życzyła wszelkiej pomyślności w życiu osobistym, spełnienia najskrytszych marzeń. Oprócz życzeń, gratulacji i podziękowań wyrazem uznania dla pracy pracowników oświaty były wręczone Nagrody Dyrektora.

W piątek 11 października w Miejskim Domu Kultury odbyły się obchody Wojewódzkiego Dnia Edukacji Narodowej. Podczas uroczystości, podkarpacka kurator Małgorzata Rauch wręczyła zasłużonym nauczycielom i pracownikom oświaty nagrody Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Wśród nich nagrodę otrzymała Pani Marzena Garbacz, nauczyciel rachunkowości w naszym Centrum. Natomiast Nagrodę oraz gratulacje z rąk Starosty Stalowowolskiego Pana Janusza  Zarzecznego przyjęła Pani Dyrektor Maria Piekarz oraz Pani Lucyna Lisowska, nauczyciel przedmiotów zawodowych. Pani Aneta Jaworska, nauczyciel przedmiotów zawodowych otrzymała gratulacje za nominację do tytułu “Belfer Roku 2019”.