Wraz z V Lasowiackim Festiwalem Pierogów odbył się III Lasowiacki Festiwal Rzemiosłą. Przestrzeń wokół Miejskiego Domu Kultury zapełniła się stoiskami gdzie można było podziwiać tradycyjne rzemiosło. Można było też nabyć niepowtarzalne ozdoby i pamiątki od lokalnych twórców rzemieślniczych i rękodzielniczych.

Na Festiwalu nie zabrakło stanowiska CKZiU. Słuchaczki KKZ w zawodzie florysta pod opieką Pani Lucyny Lisowskiej prowadziły warsztaty z florystyki – tworzenie wianków o żywych kolorach, z wplecionymi gałązkami i kwiatami.

Do wykonania wianków wykorzystane zostały różne materiały. Były to suszone trawy ozdobne, świeże kwiaty, rośliny polne, łąkowe, zielone gałązki, zboża, oraz kwiaty i dodatki sztuczne. Materiały, które były dobierane do zrobienia wianków zależały tylko od kreatywności i wyobraźni uczestników, którzy mieli okazję z pomocą Pań Florystek, zrobić własny, niepowtarzalny wianek.

Warsztaty cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Uczestnicy poznali magiczny świat naturalnych ozdób, bogactwo materiałów roślinnych. Było tradycyjnie i kolorowo.

Jeśli chcesz poznać jeszcze bardziej świat florystyki to już dziś zapraszamy na Kwalifikacyjny Kurs Zawodowy w zawodzie FLORYSTA, który rozpocznie się we wrześniu. Rekrutacja trwa.