Dla słuchaczy kwalifikacyjnych kursów zawodowych w zawodach fryzjer i technik usług fryzjerskich odbyło się szkolenie pt ”Kolorometria”. Zajęcia prowadził szkoleniowiec marki MILA PRO p. Łukasz Braun, który w zawodzie pracuje od ponad 21 lat. Od najmłodszych lat swoje życiowe plany ukierunkowywał na fryzjerstwo. Po otwarciu swojego salonu fryzjerskiego, kolejnym krokiem pana Łukasza była chęć pokazywania drogi fryzyjskiej innym, stając się instruktorem wspomnianej marki.

Celem szkolenia było zapoznanie słuchaczy z produktami do koloryzacji MILA PRO. Warsztaty składały się z części teoretycznej i praktycznej,  podczas których przekazywana była wiedza i umiejętności z zakresu: działania farb i zawartych w nich składników aktywnych, kolorów podstawowych i pochodnych, zasad prawidłowej diagnozy. Słuchacze poznali tajniki nowoczesnej koloryzacji np. permanentna wegańska koloryzacja w 10 minut, koloryzacja włosów siwych, sekrety blondu i perfekcyjnej koloryzacji. Przykładowe koloryzacje wykonywane były na chętnych słuchaczkach.  Uczestnicy brali czynny udział w szkoleniu pod okiem instruktora. Część warsztatowa obfitowała w różnorodność zabiegów.

Ciekawy wykład, interesujące warsztaty i cenne wskazówki, przyczyniły się do pogłębienia wiedzy i umiejętności z zakresu koloryzacji, co z całą pewnością, zostanie  wykorzystanie przez słuchaczy w przyszłej pracy zawodowej.