Rzemiosło fryzjerskie sięga swoimi korzeniami do początków historii. Pielęgnacja włosów zaczęła odgrywać znaczącą rolę wśród wielu kultur. Poznając historię rzemiosła i sztukę fryzjerską naszych przodków poznajemy ich obyczaje oraz panujące przed wiekami obrządki kulturowe. Dawniej fryzury wyrażały osobowość człowieka, zaś ich faktury wyrażały przynależność do danej klasy społecznej. Piękne, zadbane włosy  i odpowiednio ułożone z nich fryzury symbolizowały niegdyś zamożność i przynależność do wyższej klasy, podczas gdy współcześnie niemal każdego stać na tego typu „przyjemność”.

Z tematyką historii fryzjerstwa zmierzyli się słuchacze kwalifikacyjnego kursu zawodowego z zakresu kwalifikacji FRK.03. Projektowanie i wykonywanie fryzur, uczestnicząc w konkursie wiedzy z historii fryzjerstwa.

Test sprawdzał wiedzę słuchaczy z rozwoju sztuki fryzjerskiej na przestrzeni wieków, poszczególnych okresów historii fryzjerstwa, głównie z zakresu znajomości charakterystycznych fryzur poszczególnych okresów, wynalazków, ważnych dat, wydarzeń i pojęć z zakresy historii fryzjerstwa.

 

Oto lista laureatów:

I miejsce – Siek Marzena

II miejsce – Kochan Grażyna, Bieniek Barbara

III miejsce – Bartyna Elżbieta

 

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!