W październiku, bieżącego roku Nasza społeczność szkolna wzięła udział w III edycji akcji MEiN „Szkoła pamięta”. Jej celem było upamiętnienie ważnych rocznic, wydarzeń i postaci historycznych. Jesienny czas to okres, w którym w sposób szczególny pamiętamy
o zmarłych. Porządkujemy groby, dekorujemy je kwiatami i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań. W ramach akcji została przygotowana gazetka ścienna upamiętniająca życie błogosławionego księdza kardynała Stefana Wyszyńskiego, a także pozostałych Patronów Roku 2021: Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Stanisława Lema, Cypriana Kamila Norwida, Tadeusza Różewicza oraz nawiązująca do polskiej tradycji świąt zadusznych.

Ponadto, uwrażliwiając słuchaczy na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, słuchacze klasy 1 liceum ogólnokształcącego udali się na Cmentarz Komunalny w Stalowej Woli i zapalili symboliczne znicze przy Pomniku Walczących o Pokój.