W ramach kontynuacji projektu edukacyjnego „Domowe Eco-Spa”, słuchaczki klasy 2 szkoły policealnej technik usług kosmetycznych na  zajęciach on- line z chemii kosmetycznej, przygotowywały produkty, które można wykorzystać organizując domowe SPA.

Udowodniłyśmy, że nie trzeba wyjeżdżać do ośrodka odnowy biologicznej, by zaznać przyjemności płynącej ze SPA.  Relaksująca kąpiel, zabiegi pielęgnacyjne, masaż i pełne odprężenie w otoczeniu piękna i zapachów można zrobić w zaciszu domowym.

Jak zrobić domowe SPA?  Przygotowanie domowego SPA jest proste i wcale nie wymaga ani kupowania nowych kosmetyków, ani wydawania mnóstwa pieniędzy. Bez problemu można je zrobić, używając tego, co ma się w domu.

Trzeba przyznać, że nasze słuchaczki wykazały się niezwykłą inwencja twórczą. Były kule i babeczki musujące do kąpieli, świece aromatyczne, peelingi, maseczki i wiele, wiele ciekawych propozycji. Warto również wspomnieć, że  produkcja kosmetyków DIY to  ciekawy sposób na spędzenie czasu z dziećmi, w długie zimowe wieczory.

Kosmetyki już  gotowe!!! Teraz tylko należy zadbać o odpowiednią atmosferę. Przyda się przygaszone światło, trochę samodzielnie wykonanych świec, aromatyczny olejek     w kominku zapachowym, a w tle – muzyka, która wprowadzi  nas w nastrój błogiego relaksu.

I jeszcze jedna propozycja!!! Święta tuż, tuż …..własnoręcznie zrobione kosmetyki mogą być ciekawym pomysłem na prezent, który zaskoczy każdego. 

A oto kilka z naszych propozycji, dzięki którym swoją chwilę przyjemności  można mieć każdego dnia!