„Żyjąc krótko, przeżył czasów wiele” Jan Paweł II.

18 września br. w Szkole Podstawowej dla Dorosłych w Stalowej Woli został zorganizowany szkolny konkurs wiedzy o Świętym Stanisławie Kostce –  patronie dzieci i młodzieży oraz naszej Ojczyzny.

Po inauguracji konkursu przez Panią Wicedyrektor Barbarę Wieszczek -Augustyńską słuchacze dzielnie przystąpili do rozwiązywania testu, który składał się z 27 pytań i wprowadził ich w klimat życia i działania wspaniałego rodaka.

Postacią młodego Świętego z Rostkowa zafascynowany  był  Ojciec Święty Jan Paweł II, który przyznał, że św. Stanisław Kostka: „towarzyszył mi od dawna, w czasach młodości i potem, stale. Prawie każdego dnia przychodziłem szukać u niego duchowego światła i pomocy. Jego krótka droga życiowa z Rostkowa na Mazowszu przez Wiedeń do Rzymu była jak gdyby wielkim biegiem na przełaj do tego celu życia każdego chrześcijanina, jakim jest świętość. „

Przygotowanie się uczestników do konkursu jest wyrazem pamięci i głębokiego szacunku wobec ich patrona, który kierował się w życiu piękną dewizą: „Do wyższych rzeczy jestem stworzony i dla nich winienem żyć”.

Laureatką  konkursu została Gabriela Guzek. Dla zwyciężczyni konkursu została przygotowana nagroda i pamiątkowy dyplom. Gabrysi i wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy o tym wielkim Polaku.