18 października słuchaczki kwalifikacyjnego kursu zawodowego w zawodzie fryzjer w ramach zajęć praktycznych, zmierzyły się z nowym dla siebie wyzwaniem,  a mianowicie z odnową wizerunku podopiecznych Domu Dziecka. Panie mają pełne ręce roboty, a dzieci pełny uśmiech na twarzy. Usługi fryzjerskie strzyżenia i czesania były wykonywane w szkolnej pracowni fryzjerskiej, pod okiem Pani Katarzyny Jurek. Kursantki  miały możliwość sprawdzenia i doskonalenia swoich umiejętności. Wśród klientów były zarówno dzieci  w wieku przedszkolnym – pod opieką swoich wychowawców,  jak i młodzież szkolna, która chętnie skorzystała z usług naszych słuchaczek.

Dla przyszłych fryzjerek była to cenna lekcja, która niewątpliwie przyczyniła się do podwyższenia ich umiejętności zawodowych i społecznych. A uśmiechy na twarzach dzieci były dla nich największą zapłatą i świadectwem dobrze wypełnionego zadania.  

Jesteśmy dumni i dziękujemy słuchaczkom i nauczycielom za mocne zaangażowanie w akcję i wielkie serca jakie okazały dzieciom.