W dniu 28 lutego 2020 roku w naszej placówce odbyły się warsztaty „Wizaż – mój wizerunek” dla uczestników Klubu Integracji Społecznej przy MOPS w Stalowej Woli oraz uczestników Klubu „Wesoła Gromadka”. W zajęciach, w piątkowe popołudnie udział wzięli dorośli i dzieci.

MOPS od kilku lat współpracuje z naszą szkołą,  korzystając z pomocy i porad wykwalifikowanej kadry nauczycielskiej i kształcących się w Centrum słuchaczy w zawodach: fryzjer i technik usług kosmetycznych.

W ramach warsztatów „Wizaż – mój wizerunek” zostały przeprowadzone metamorfozy uczestników zajęć przez nauczycieli i słuchaczy szkoły policealnej w zawodzie technik usług kosmetycznych oraz kwalifikacyjnych kursów zawodowych – technik usług fryzjerskich i fryzjer. Uczestnicy KIS, szczególnie Panie mogły skorzystać z fachowych porad w zakresie ułożenia fryzury, strzyżenia, czynności pielęgnacyjnych skóry głowy i włosów oraz porad  w zakresie pielęgnacji twarzy, dłoni, makijażu, regulacji brwi, manicure, malowania i zdobienia paznokci. Wszyscy obecni, chętnie i aktywnie, uczestniczyli w zmianie swojego wyglądu zewnętrznego i korzystali z oferty przygotowanej przez kadrę nauczycielską oraz słuchaczy CKZiU.

Uczestnicy i kadra Klubu Integracji Społecznej przy MOPS w Stalowej Woli złożyli  serdeczne podziękowania na ręce Pani Dyrektor oraz nauczycieli i słuchaczy CKZiU, za pomoc i zaangażowania w działania aktywizacyjne na rzecz osób pozostających bez pracy.