Okres przedświąteczny dla wolontariuszek ze Szkolnego Koła Wolontariatu był bardzo pracowity. Wolontariuszki, z kwalifikacyjnego kursu zawodowego technik usług fryzjerskich  i fryzjer, pod opieką nauczycieli,  wybrały się do  Domu Pomocy Społecznej, na strzyżenie seniorów. Następnie 26 marca wolontariuszki odwiedziły podopiecznych Dziennego Domu Pobytu. Do akcji dołączyły się kursantki z turnusu teoretycznego dokształcania pracowników młodocianych. Wśród chętnych były zarówno Panie jak  i Panowie, którzy z radością skorzystali z bezpłatnych usług fryzjerskich.  Jak podkreślają mieszkańcy tych placówek wizyty naszych słuchaczy są również wspaniałą okazją do miłej rozmowy i spędzenia przyjemnie czasu.

Z kolei 14 kwietnia wolontariuszki z kwalifikacyjnego kursu zawodowego  w zawodzie technik usług fryzjerskich odwiedziły podopiecznych  w Domu Dziecka przy ul. Podleśnej  w Stalowej Woli. Głównym celem wizyty było wykonywanie usług fryzjerskich z zakresu strzyżenia dzieci, oraz czesanie fryzur.

Nasze Panie fryzjerki zadbały o wygląd podopiecznych zaprzyjaźnionych placówek, i spotkały się z wielką radością i wdzięcznością, zarówno ze strony  seniorów jak  i dzieci. Kierownictwo placówki przekazało serdeczne podziękowania za pomoc w dbaniu   o wygląd ich podopiecznych.  Do tych podziękowań dołącza się także Dyrekcja CKUiODiDZ oraz opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu.