11 listopada 1918 rok to jedna z najważniejszych dat w historii polskiego państwa. Pokolenia Polaków, żyjąc pod zaborami, walczyły o pamięć i narodową tożsamość. Po 123 latach niewoli naznaczonej walką i cierpieniem wielu Polaków, nasz kraj odzyskał suwerenność.

            10 listopada z okazji 101. rocznicy Odzyskania Niepodległości w naszej szkole odbył się uroczysty apel. Tradycyjnie odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego. Słuchacze klas drugiej i trzeciej Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych przedstawili pełen emocji montaż słowno-muzyczny. Prezentacja przypomniała ważny dla wszystkich okres w dziejach narodu polskiego oraz przybliżyła drogę Polaków do upragnionej wolności. Pomimo, iż Polska nie istniała na mapie Europy, to zawsze była w sercach naszych przodków. Każde pokolenie stawało w obronie najcenniejszych wartości walcząc w wielkich powstaniach narodowych. Zaprezentowano również wiersze, które poruszają temat ojczyzny, miłości do niej, tęsknoty oraz poświęcenia dla dobra narodu.

            Apel upamiętnił i uczcił wydarzenia oraz osoby związane z odzyskaniem niepodległości przez Rzeczpospolitą Polską i był prawdziwą lekcją patriotyzmu.