14 października to Dzień Edukacji Narodowej. Tegoroczne święto upamiętnia 250. rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 roku. Było to pierwsze ministerstwo oświaty w Polsce, a zarazem w Europie. Natomiast w 1972 roku wprowadzono Dzień Nauczyciela, który przypada w rocznicę powołania Komisji Edukacji Narodowej, czyli 14 października.

            Dla uczczenia tego doniosłego wydarzenia społeczność Naszej szkoły wzięła udział w uroczystej akademii oraz przygotowała wystrój związany ze Świętem Edukacji Narodowej, co skłania do refleksji nad jakże pięknym, ale i trudnym zawodem nauczyciela. 

            Wyrażając uznanie dla pracowników oświaty Pani Dyrektor Maria Piekarz złożyła wszystkim serdeczne życzenia: zdrowia, wytrwałości oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym, podziękowała nauczycielom za trud wkładany w kształcenie, a słuchaczom za udział w apelu. Następnie Pani Dyrektor Nagrodami Dyrektora uhonorowała Panie: Edytę Młodochowską, Lidię Panas – Pawłowską, Dorotę Pikułę oraz Renatę Sękiel.

            Nagrodę Starosty Stalowowolskiego Pana Janusza Zarzecznego, za osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej oraz realizację zadań statutowych placówki, otrzymała Pani Dyrektor Maria Piekarz i Wicedyrektor Wioletta Krzysztyniak – Janusz.

                         Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!